ul.Karłowicka 3,
62-006 Kobylnica

+48 (61) 81-50-113
szkola.wierzonka@gmail.com

Filtr

ZAPASY!

11  marca w Swarzędzu odbył się Turniej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz w zapasach. W zawodach wzięło udział dwoje uczniów naszej szkoły: Martyna i Mateusz Wierzbińscy. Czworo uczniów z klasy IV wraz z rodzicami oraz wychowawczynią udało się na zawody aby kibicować rodzeństwu. Zarówno Martynka jak i Mateusz zajęli II miejsce w swoich kategoriach wagowych. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! :D

8 MARCA W 6.

    8 marca w naszej szkole obchodziliśmy  Dzień Kobiet. Chłopcy z tej okazji wręczali nam różne upominki. Jedynym dżentelmenem i kolegą w naszej klasie  okazał się Michał , który każdej koleżance z klasy oraz każdej nauczycielce  złożył życzenia oraz dał piękne tulipany. Natomiast Jędrzej i Łukasz. Złożyli nam życzenia jak nasza wychowawczyni, czyli pani Maria Maciołek zwróciła im uwagę. Jednak dzień się udał, chłopacy byli dla nas bardziej mili niż zazwyczaj. Mam nadzieję, że za rok będzie lepiej.

                                                                 Wiktoria  Nowak

KONCERT NOWOROCZNY

W koncercie wystąpiliśmy z piosenką ,,Zakazany owoc"

PREZENT ŚWIĄTECZNY

http://najlepszegify.blox.pl/resource/1_20150316225200.png

Wyjazd do Multikina w Galerii Malta i film pt.: ,,Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć?" to nasz prezent świąteczny od rodziców. DZIĘKUJEMY!

Znalezione obrazy dla zapytania fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć

EDUKACJA FILMOWA

Listopadowy wyjazd do kina Muza w Poznaniu. Obejrzeliśmy bardzo ineresujący film przygodowy pt.: ,,Podejmując ryzyko"

Po seansie filmowym zwiedzaliśmy Stary Rynek a następnie mogliśmy pogłębić wiedzę o życiu, twórczości i podróżach  Henryka Sienkiewicza - autora naszej lektury ,,W pustyni i w puszczy" odwiedzając muzeum poświęcone pisarzowi.

NA SZLAKU PIASTOWSKIM

Obchody 1050 lecia Chrztu Polski zakończyliśmy wycieczką do miejsca gdzie wszystko się zaczęło - Ostrów Lednicki - Muzeum Pierwszych Piastów.

Zwiedziliśmy również Muzeum Wsi Wielkopolskiej w Dziekanowicach.


 

PIECZONY ZIEMNIAK

PYSZNE POTRAWY Z ZIEMNIAKÓW I RODZINNE WSPÓŁZAWODNICTWO

 

Opłaciło się!!!

Nagroda ufundowana przez Radę Rodziców to 100zł na klasowe przyjemności.

BALIK KARNAWAŁOWY

Choć zimowa pora nie sprzyja naszemu zdrowiu i wielu z nas choruje w domu, to część dzieci z naszej klasy dzielnie i zdrowo "się trzyma". Dodatkowo wiemy, że jest teraz czas na zabawę i nie zamierzamy z niej zrezygnować. Bawiliśmy się na baliku karnawałowym z dziećmi z klas 0,II oraz III słuchając najnowszych przebojów, rozwiązując trudne zadania konkursowe i prezentując swoje talenty taneczno-imprezowe. Nie możemy się doczekać baliku w przyszłym roku.

MIKOŁAJKI W KLASIE I

Ponieważ jesteśmy wzorowymi uczniami, a nadszedł czas gdy do grzecznych dzieci przychodzi Mikołaj, to i my się na niego przygotowaliśmy. Grzecznie się przywitaliśmy, zaprosiliśmy na specjalnie przygotowane miejsce, zaśpiewaliśmy mu piosenkę. I myślimy sobie skrycie...że chyba nas polubił i że w przyszłym roku na pewno do nas wróci.

PASOWANIE NA UCZNIA

Nadszedł moment, że i my, uczniowie klasy I staliśmy się pełnoprawnymi "uczniami" szkoły podstawowej. Przygotowaliśmy z tej okazji małe przedstawienie dla uczniów SP w Wierzonce oraz naszych rodziców. Zaprosiliśmy również całe grono pedagogiczne i pracowników szkoły, by mogli dzielić z nami radość w tym ważnym dla nas dniu. Po występach oraz pasowaniu na ucznia świętowaliśmy "na słodko" ;) smakując pyszny poczęstunek w naszej sali lekcyjnej.

ODBLASKI

Nasi pierwszoklasiści nie próżnują. Wybraliśmy się dziś na naszą pierwszą zorganizowaną wycieczkę do swarzędzkiego gimnazjum, by obejrzeć przygotowane przez dzieci z innych szkół przedstawienie o tym "Jak należy zachowywać się na jezdni, by było bezpiecznie?" Na miejsce dotarliśmy bez problemu, choć  pogoda była deszczowa i smutna, my mieliśmy całkiem wesołe usposobienie. Po obejrzeniu przedstawienia rozmawiał z nami Pan Policjant, który jeszcze raz przypomniał zasady bezpiecznego poruszania się na drodze oraz wręczył wszystkim uczestnikom spotkania kamizelki odblaskowe. Od dziś nie straszna jest już nam droga do szkoły!

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

"Wrzesień sypnął wrzosami,Grzybami pachnie w lasach, A ja jestem myślami nad morzem-na wczasach. I choć kalendarz na ścianie Pokazał wrześniową datę, Ja chciałbym pływać w morzu,I gonić po lesie tatę, I jeździć na rowerze Od rana do wieczora, Więc proszę pana ministra,Niech trwa wakacyjna pora!"       Dziś 01.09.2016 dzieci z klasy pierwszej rozpoczęły swoją przygodę ze szkołą. Wprawdzie znamy już szkolne mury z zerówki, ale wraz z rozpoczęciem czekają nas nowe wyzwania, którym z pewnością wspólnie sprostamy. Nie pozostaje nam nic innego jak życzyć sobie na wzajem wspaniałego roku!

TWORZENIE PROJEKTÓW - WYNALAZKI

Pracując w trzech grupach stworzyliśmy wspaniałe projekty nowego urządzenia. Świetnie się przy tym bawiliśmy. Teraz czeka nas jeszcze wybór najlepszych rozwiązań i zaprojektowanie super urządzenia.

SPOTKANIE ZE SZTUKĄ - LUTY

Tym razem zawitali do nas muzycy, którzy zaprezentowali publiczności grę na różnych instrumentach. Wszystkim bardzo podobał się występ.


KONKURS RECYTATORSKI POD HASŁEM „ZWIERZĘ W LITERATURZE DZIECIĘCEJ”

♦ 16 lutego odbył się w naszej szkole II etap konkursu recytatorskiego. Wzięli w nim udział uczniowie klas I – III, którzy wygrali w I etapie. Nasza klasa była dobrze przygotowana o czym mogą świadczyć świetne wyniki. Zajęliśmy całe podium i otrzymaliśmy 1 wyróżnienie.
I – miejsce zajął Karol Kroker, II – Leon Iwiński, III – Daria Pleszewska i Oliwia Mocna, a wyróżnienie otrzymała Weronka Wendland.
♦ 22 lutego w SP 1 w Swarzędzu odbył się III etap - gminny konkursu, w którym reprezentowali naszą szkołę Karol Kroker i Leon Iwiński. Uczestnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom. Komisja Konkursowa miała nie lada problem z wyłonieniem laureatów. Odnieśliśmy jednak sukces. Karol dzięki recytacji wiersza „Wąż – kaligraf” zajął wysokie III miejsce. Należy nadmienić, że wiersz został uzupełniony o nową zwrotkę, aby zakończenie nie było smutne.SPOTKANIE KLAS I-III

14 lutego w Walentynki - zebraliśmy się wszyscy w sali gimnastycznej na spotkaniu podsumowującym I semestr. Samorząd Uczniowski przygotował krótkie sprawozdanie z osiągnięć poszczególnych klas. Przeczytaliśmy najwięcej książek, zebraliśmy najwięcej makulatury, kasztanów i żołędzi, jesteśmy najliczniejszą grupą ze 100% frekwencją. W II semestrze czeka nas poprawa zachowania, praca nad lepszą frekwencją pozostałych uczniów klasy oraz ocenami. Osoby wyróżniające się w nauce i zachowaniu oraz ze 100% frekwencją w nagrodę pojadą do kina. Niespodzianka została ufundowana przez Radę Rodziców.

NOWY SAMORZĄD

Przed feriami pożegnaliśmy się z Bartkiem. Ponieważ nasz kolega był przewodniczącym klasy musieliśmy przeprowadzić nowe wybory do Samorządu klasowego. Od II semestru skład jest następujący: Karol Kroker – przewodniczący, Nadia Dymiter i Weronika Wendland – zastępcy przewodniczącego.

Kino Muza

16 lutego pojechaliśmy z Panią Kasią i mamą Mateusza do kina Muza na film pt: "Syn Winnetou". Był to film, który mówił o tym, że jeśli się czegoś w życiu naprawdę pragnie i się nie poddaje to na pewno nam się uda to osiągnąć. 

Wigilia

W czwartek 22 grudnia wspólnie z nową  wychowawczynią - Panią Kasią szykowaliśmy sie do Wigilii klasowej. Był pięknie zastawiony stół z różnymi smakołykami.Zanim jednak do niego usiedliśmy złożyliśmy sobie wspólnie życzenia świąteczne. No a później już było obżarstwo i oczywiście prezenty. Atmosfera była wspaniała! 

                   WESOŁYCH ŚWIĄT!!! 

DISCO!!!

29 listopada w SP w Kobylnicy odbyła się dyskoteka z okazji Andrzejek, na którą zostaliśmy zaproszeni. Była tam rewelacyjna muzyka i świetna atmosfera. Wszyscy super się bawili. 

EDUKACYJNE SPOTKANIE ZE SZTUKĄ PT: "WIOLONCZELA DECH ZAPIERA!"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BALIK KARNAWAŁOWY

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

EDUKACYJNE SPOTKANIE ZE SZTUKĄ PT: "NAD BETLEJEM JASNA GWIAZDA ŚWIECI"

WIGILIA KLASOWA

EDUKACYJNE SPOTKANIE ZE SZTUKĄ PT: "GŁOS OD A DO Z, CZYLI KALEJDOSKOP GŁOSU"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MIKOŁAJKI

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edukacyjne spotkanie ze sztuką pt: "Ultrafiolet i pantomima - tu gra światłem i gestem się rozpoczyna!"

W

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

KONKURS KALIGRAFICZNY

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ŚWIĘTO ZMARŁYCH

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

EDUKACYJNE SPOTKANIE ZE SZTUKĄ PT: "W POSZUKIWANIU MINIONEGO CZASU - DAWNE RZEMIOSŁA I ZAWODY"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

DZIEŃ PIECZONEGO ZIEMNIAKA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DBAMY O ZDROWIE

Po raz kolejny przystąpiliśmy do programów: "Szklanka mleka" i "Owoce w szkole".


WYCIECZKA DO LEDNOGÓRY

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WYBORY DO SAMORZĄDU SZKOLNEGO

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SPRZĄTANIE ŚWIATA

EDUKACYJNE SPOTKANIE ZE SZTUKĄ PT: "TANIEC WSPÓŁCZESNY I PLASTYKA, CO DO TAŃCA PRZENIKA"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WYBÓR SAMORZĄDU KLASOWEGO

W tym roku szkolnym przewodniczącą samorządu klasowego została Amelia Garczyk, zastępować ją będą: Victoria Hermann i Kornelia Kranz.

WITAJ SZKOŁO!

Wakacje minęły, wypoczęci i opaleni wróciliśmy do szkoły.

Pasowanie

   

PRZED KIERMASZEM

    Do kiermaszu przygotowania zaczęliśmy od udziału w warsztatach plastycznych. Poznawaliśmy nowe, ciekawe techniki ozdabiania zielonych choinek, przygotowywaliśmy stroiki świąteczne z kolorowych tkanin i papieru oraz ozdabialiśmy kolorowymi tasiemkami styropianowe bombki. Warsztaty zorganizowali nam rodzice i sami również brali w nich udział.

Czytanie młodszym kolegom

    ,,Cała Polska czyta dzieciom" - i my włączamy się w tę akcję czytając kolegom z młodszych klas. Pierwszaki jeszcze nie potrafią sami czytać, więc grzecznie i z zaciekawieniem słuchają.

DZIEŃ PIECZONEGO ZIEMNIAKA

    Ziemniaczane smakołyki tradycyjnie przygotowali nasi rodzice. Każdy mógł spróbować nowych i tradycyjnych potraw z ziemniaków. A zupa borowikowa z ziemniakami to wprost - ,,palce lizać". Całymi rodzinami mogliśmy ćwiczyć tężyznę fizyczną.

 

 

 

 

 

DZIEŃ NAUCZYCIELA

     Święto Edukacji Narodowej uczciliśmy udziałem
w akademii, a następnie wręczyliśmy naszym nauczycielom kwiaty i kartki z życzeniami.

gify kwiaty

 

PASOWANIE na UCZNIA

    Dla pierwszaków przygotowaliśmy ręcznie robione zakładki ze zdjęciem całej klasy pierwszej. Wręczyliśmy je w czasie pasowania.

REKOLEKCJE

Podczas tegorocznych rekolekcji słuchaliśmy nauk, ale też wykonaliśmy dwa bardzo ładne ( pani Genia tak powiedziała) plakaty na temat uczynków miłosiernych względem ciała i względem duszy.

TYTKA MIŁOSIERDZIA

    

   Włączyliśmy się - przynależność do Szkolnego Koła Caritas wszak zobowiązuje - w kolejną inicjatywę noszącą nazwę Tytka Miłosierdzia, poznańskiej Caritas. Nasza Wychowawczyni, która jest opiekunką koła, przyniosła do klasy papierowe tytki, do których zaopatrzeni przez rodziców  wkładaliśmy różne trwałe produkty żywnościowe. Łącznie zapełniliśmy 3  pokaźne torby, które tu dumnie prezentujemy. Zostały one przekazane do Katolickiego Ośrodka Wychowania i Terapii Uzależnień Caritas Archdiecezji Poznańskiej w Wierzenicy. Dyrektor ośrodka, ks. Waldemar Twardowski odebrał je osobiście. Gorąco dziękujemy wszystkim zaangażowanym.

SPOTKANIE Z TEATREM - LUTY

Pod koniec miesiąca odbyło się kolejne spotkanie z teatrem. Tym razem związane ze sztuką ludową. Zaprezentowano ludowe przyśpiewki i samodzielnie wykonane zabawki. Super połączenie.LEKCJA BIBLIOTECZNA

23 lutego wybraliśmy się do biblioteki w Kobylnicy, gdzie specjalnie dla nas przygotowano lekcję biblioteczną. Poznaliśmy nowe terminy i pojęcia związane z biblioteką i książką. Rozwijaliśmy umiejętności korzystania z różnych źródeł informacji oraz zainteresowania czytelnicze. Rozwiązywaliśmy zagadki związane z zawodami. W nagrodę za zaangażowanie otrzymaliśmy ciekawe kolorowanki. Obejrzeliśmy także krótki film utrwalający zasady korzystania z biblioteki i czytelni.


NASZE INSTRUMENTY

Na jednym z zajęć prezentowaliśmy samodzielnie wykonane instrumenty. Nawet stworzyliśmy własny akompaniament do piosenki ,,Pierwszaczek". Zabawa wspaniała.

DZIEŃ KOBIET

Chłopcy bardzo hucznie świętowali ten dzień. Kacper i Michał wręczali bukiety tulipanów, a Ernest i Jędrek słodycze. Naprawdę szkoda, że tak jest tylko raz w roku. W imieniu dziewcząt i naszej Pani mówimy: ,,Serdecznie dziękujemy!".

 

 

TEATRALNY DZIEŃ

     

 

       W pierwszy marcowy wtorek szkoła zorganizowała dla klas 4-6 wyjazd na przedstawienie teatralne pt; „Ania z Zielonego Wzgórza ''wg powieści Lucy M. Montgomery. Spektakl ten miał miejsce w Szkole Podstawowej w Zalasewie.  W zajmujący sposób aktorzy Krakowskiego Teatru Współczesnego przedstawili tę dobrze nam znaną z lektury szkolnej, historię Anny Schirley.

        Oprócz artystycznych doznań, duże wrażenie  wywarła na nas piękna szkoła.  

Natalia S. kl.VI

SPOTKANIE Z PANIĄ DIETETYK

Spotkanie z panią dietetyk
        Naszą szkołę odwiedziła pani dietetyk. Rozmawiała z uczniami klas 4-6 jak się poprawnie odżywiać. Robiliśmy różne plakaty związane z piramidą żywności. Zajęcia były bardzo miłe, ponieważ dzieci współpracowały ze sobą w różnych grach i zabawach. Było na prawdę super!
Oliwia kl.6

PRZYGOTOWANIA DO KIERMASZU

"Bombki"
      Pewnego dnia, z okazji zbliżającego się kiermaszu  świątecznego, uczniowie klas 4-6 przygotowywali własnymi rękoma ozdobne bombki, które potem wystawiano na sprzedaż. Miały one piękne wzory i rozmaite kolory. Świetnie się przy tym bawiliśmy i cieszyliśmy się z tego, że mijały nam lekcje. Robienie takich bombek wydaje się trudne, ale tak naprawdę są one bardzo proste w wykonaniu. To była super zabawa!
 
Oliwia kl.6

PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE I MY

    Wydarzyło się to 1 marca 2016 r. Uczniowie klas IV – VI pojechali na przedstawienie ,,Ania z Zielonego Wzgórza”, które wystawili aktorzy Teatru Współczesnego z Krakowa w SP Zalasewo.

    Kiedy zaprowadzono nas do sali widowiskowej i zajęliśmy miejsca na widowni, po chwili usłyszeliśmy trzy gongi, ale kurtyna się nie rozsunęła, bo jej nie było. Same dekoracje nie imponowały, ponieważ składały się z kilku ścianek, stołu i krzeseł. Przestrzeń teatralną budowały jeszcze światła reflektorów. Kostiumy pozwalały wyobrazić sobie postacie, jakie grali aktorzy. Najbardziej podobała nam się gra Ani, choć mogłaby więcej mówić niż śpiewać. Wystąpienie mężczyzny w roli pani Linde usprawiedliwić mogą tylko braki w obsadzie.

     Podsumowując, stwierdzamy, że inscenizacja, którą zobaczyliśmy podobała się nam pomimo wcześniej zaznaczonych niedociągnięć. Myślę, że przyda nam się podczas omawiania lektury.

UCZNIOWIE KLASY PIĄTEJ

WYCIECZKA DO UZARZEWA

24 marca wybraliśmy się na wycieczkę do Muzeum Przyrodniczo-Łowieckiego w Uzarzewie.

Mieliśmy okazję zwiedzić dziewiętnastowieczny  pałac, w którym mieści się ekspozycja, przedstawiająca rozwój Łowiectwa od epoki kamienia po czasy współczesne. Duże wrażenia na nas zrobiła wystawa trofeów myśliwskich. Uczestniczyliśmy także w lekcji muzealnej "Jak pory roku po świecie wędrowały". Lekcja pokazywała jakie zmiany zachodzą w przyrodzie w różnych porach roku.

W dawnej stajni zobaczyliśmy wystawę prezentującą środowisko zwierząt łownych. Byli tam przedstawiciele gatunków polnych, wodno-błotnych oraz leśnych. Mogliśmy zapoznać się z gatunkami zwierząt pochodzących z Europy, Afryki i obu Ameryk.

Na koniec, uczestniczyliśmy w warsztatach wielkanocnych i w na samym końcu pożegnaliśmy  zimę, jak zwykle topiąc Marzannę.

Wycieczka bardzo się udała, również za sprawą pięknej słonecznej, wiosennej pogody.


 

 

 

 

Konkurs "Gmina i jej patron św. Józef"

 

W dniu 17 marca już po raz siedemnasty w naszej szkole odbył się konkurs poświęcony naszej gminie i jej patronowi.

Drzwi Otwarte naszej szkoły... niejedne

   

 ,,Drzwi otwarte” w naszej szkole, które miały miejsce 17 marca w godzinach popołudniowych, zgromadziły zainteresowanych  ofertą edukacyjną i  bazą materialną naszej szkoły, rodziców i  przyszłych uczniów.

FESTIWAL ZABAWY I NAUKI NASZYM OKIEM

       Piątek 13 lutego był niezwykłym dniem, gdyż nie mieliśmy tradycyjnych lekcji i podręczników. Wszyscy z utęsknieniem oczekiwaliśmy na  nadchodzące ferie, a  ostatni dzień w szkole przed przerwą  zimową spędzony na zabawie był dla nas prawdziwą frajdą. Tak naprawdę to uczyliśmy się, ale poprzez zabawę. Uczniowie klas IV - VI byli podzieleni na zespoły, które rywalizowały ze sobą w rozmaitych quizach i konkursach. I wszyscy na koniec otrzymali drobne upominki. Ten dzień w szkole minął nam bardzo szybko, ponieważ atmosfera była wyjątkowo miła i sympatyczna, dzięki czemu łatwiej było nam czekać na ostatni dzwonek przed feriami. 

                                                                                             Kacper Widerowski

BALIK KARNAWAŁOWY

Na baliku karnawałowym

Dzisiaj był nasz kolejny balik karnawałowy. Przebraliśmy się w rożne postaci z bajek i filmów - wygladaliśmy wspaniale!!!

 

Trening przed feriami

 NA LODOWISKU
Jeszcze przed feriami postanowiliśmy poćwiczyć zimowe sporty. Wyjazd na swarzędzkie lodowisko był bardzo udany. Początki były troszkę ,,sztywne" i bolesne, ale pod koniec już cała klasa była w komplecie.

 

 

BAL

 

 

 

 

 

 

GMINNY KONKURS RECYTATORSKI

 

9 lutego 2015 odbył się Gminny Konkurs Recytatorski "Tęczowy świat poezji" w Szkole Podstawowej nr 1 w Swarzędzu. Tegorocznym tematem konkursu były owoce i warzywa w literaturze dziecięcej. Naszą klasę reprezentowała Julia Panek. Recytowała wiersze Danuty Wawiłow "Daktyle". Rywalizacja była ogromna, a jury miało problem, ponieważ poziom był bardzo wysoki. Wszyscy trzymaliśmy kciuki za naszą Julkę. Okazało się, że skutecznie !

Jury przyznało pierwsze miejsce Julce Smile. Wszystkim bardzo podobała się recytacja.

Jesteśmy dumni, że godnie reprezentowała naszą klasę i szkołę.
Gratuluję i życzę dalszych sukcesów - wychowawczyni.

 

 

 

 

 

 

 

 

WYCIECZKA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NOC W SZKOLE

 

 

 

 

 

 

 

ZAPROSZENIE

DYREKCJA, GRONO PEDAGOGICZNE I UCZNIOWIE

SP W WIERZONCE

SERDECZNIE ZAPRASZAJĄ NA

„DRZWI OTWARTE”

które odbędą się 31 marca 2014 w godz. 16 00– 18 00

Do skorzystania z zaproszenia zachęcamy wszystkich rodziców i dzieci.

Nasza szkoła została wyremontowana, doposażona w nowy sprzęt multimedialny, nowoczesne meble dostosowane do potrzeb dzieci, pozwala to połączyć naukę z zabawą.

Zapewniamy wszystkim naszym uczniom, komfortowe warunki nauki.Dodatkowym atutem jest malownicze położenie w pobliżu Puszczy Zielonki, co wykorzystaliśmy organizując BAZĘ ROWEROWĄ, która umożliwia przeprowadzenie ciekawych zajęć w terenie.

W programie „Drzwi Otwartych”:

      • spotkanie z dyrekcją, nauczycielami i uczniami,
      • prezentacja multimedialna na temat naszej szkoły,
      • zwiedzanie szkoły-prezentacja bazy dydaktycznej,

WITAJCIE W NASZEJ SZKOLE!

PODSUMOWANIE PROJEKTU-AUGUST CIESZKOWSKI

 

       W roku 2014 mija 200 lat od urodzin i 120 od śmierci Augusta hr. Cieszkowskiego. Obie rocznice stały się znakomitą okazję do przypomnienia życia i dzieła tego wybitnego i zasłużonego dla Poznania i Wielkopolski Polaka. 

POMOGLIŚMY ZWIERZĘTOM PRZETRWAĆ ZIMĘ

 

Jak co roku, w szkole przeprowadzona była akcja zbierania kasztanów i żołędzi dla zwierząt leśnych.

Powiatowy konkurs ,,Ortograficzne potyczki"

 

Nasi reprezentanci: Wiktoria Wdowiak, Wiktor Kroker i Michał Chruścicki, wyłonieni w szkolnych eliminacjach, wzięli udział w kolejnym, gminnym etapie ,,Ortograficznych potyczek". Zaprezentowali się tam bardzo dobrze, zdobywając III miejsce i 147 punktów. Szkoła, która zajęła II miejsce, była lepsza tylko o 5 pkt. Gratulujemy i życzymy dalszych odkryć, fascynacji i sukcesów na ortograficznej i interpunkcyjnej niwie.Smile mm

Zima, zima, zima, ejże ty!

21 marca - wiosna?
,,Wiosna, wiosna, wiosna, ach, to ty!
Zima, zima, zima, ejże ty!"


     Niezrażeni zimowym krajobrazem za oknem przystąpiliśmy do obrzędów wyganiania zimy - topienie marzanny i witania wiosny. Pierwszymi zajęły się klasy młodsze, przygotowując przepiękne uosobienia zimowej panny. W barwnym korowodzie wybrały się następnie za szkołę, gdzie spaliły kukły, wierząc, że to skutecznie przegoni śnieg i mróz.

     Uczniowie klas starszych natomiast zaaranżowali powitanie upragnionej przez wszystkich pory roku. Ubrani na zielono zaśpiewali ,,Wiosna, cieplejszy wieje wiatr" Skaldów, ,,Wiosna, ach to ty!" Marka Grechuty, ,,Nim przyjdzie wiosna" Czesława Niemena i ,,Wiosenną pieśń radości" kabaretu ,,Potem". Były też wspomnienia nauczycieli, m.in. pana Pawła dotyczące pierwszego dnia wiosny, a potem pani Maria przypomniała grę ,,w zielone", w którą też się zabawiono.

      Ufamy, że muzyczne zamawianki będą skuteczne i wiosna zachęcona tak serdecznym przywołaniem, angażującym i głos, i ciało, wkrótce przybędzie.  mm

Drzwi Otwarte w naszej szkole

DRZWI … OTWARTE?

     - To je zamknijcie – powiedział znajomy. A my? … nie. Otwieramy je szeroko i zapraszamy pragnących bliżej poznać naszą szkołę. Cieszymy się, że wielu rodziców wraz ze swymi pociechami skorzystało z naszej gościnności. Przyjęliśmy ich wiosennie udekorowanymi salami, wierszem, śpiewem i tańcem. 

     Zebranych powitała dyrektor szkoły - Ewa Idziak, która zaprezentowała placówkę oraz omówiła zasady przyjmowania uczniów.  Następnie w sali gimnastycznej zaprezentowali się zerówkowicze, swoje wystąpienie kierując głównie do młodszych, sześcio- i pięcioletnich kolegów. Dużym zainteresowaniem cieszył się popis umiejętności językowych dotyczących języka angielskiego i niemieckiego  oraz muzycznych uczniów kolejno I, II, III i IV klasy. Spore ożywienie wywołał hip - hopowy taniec przedstawicieli klas starszych, którzy otrzymali gromkie brawa.

     Po części artystycznej pani Dyrektor zaprosiła wszystkich do obejrzenia placówki oraz zachęciła do spotkań z nauczycielami i wspólnej zabawy plastycznej i w pracowni komputerowej.  Wiele radości sprawił dzieciom czas spędzony w sali dla najmłodszych, gdzie czekało na nich kilka miłych niespodzianek. 

     Wszyscy pedagodzy udzielali wyczerpujących odpowiedzi na stawiane przez rodziców pytania dotyczące przyszłej edukacji ich dzieci w naszej szkole. Niektórzy z ogromnym wzruszeniem wchodzili do kolejnych sal, przypominając sobie ich ubogi wystrój w czasach, kiedy to oni byli uczniami. Na koniec ich pociechy zostały obdarowane cukierkami, natomiast  rodzice folderami  z aktualnymi informacjami o placówce. Mali goście poczuli się dobrze do tego stopnia, że chcieli już, zaraz zostać w szkole.

     Cieszymy się, że Drzwi Otwarte, które były okazją do zaprezentowania oferty edukacyjnej naszej szkoły,  spotkały się z dużym odzewem.  mm