ul.Karłowicka 3,
62-006 Kobylnica

+48 (61) 81-50-113
szkola.wierzonka@gmail.com

Filtr

Dzień Nauczyciela

14 października 2016 roku był w szkole Dzień Edukacji Narodowej.Mieliśmy najpierw zajęcia, a potem program artystyczny przygotowany przez uczniów. Ja i Mariusz trzymaliśmy małe kartki z różnymi literkami, które układały się w wyraz DZIĘKUJEMY. Ten dzień był rewelacyjny!!!

                                                                                                      Lidia Kraska

Kino Muza i cmentarz

          Notatkę pisze Julita.

Dzień Chłopaka

30 września 2016 roku mieliśmy w klasie Dzień Chłopaka.

 

 

Na przyrodzie, kiedy pani po coś wyszła, my dziewczyny rozdałyśmy chłopakom upominki, tzn. lizaki oraz czekoladki. Oczywiście chłopacy się zdziwili, bo nie wiedzieli, że coś dla nich mamy. Na ostatniej lekcji mama Jędrka przywiozła nam aż 4 pizze. Ten dzień był niesamowicie smaczny!

                                                                                               Lidia Kraska

Lednogóra

     Nasza pierwsza wycieczka w tym roku.

 

 

Gdy dojechaliśmy do Lednogóry,  czekaliśmy na otwarcie muzeum. Zobaczyliśmy wiejskie chaty, kuźnię  kowala. Potem popłynęliśmy promem na wyspę . Tam  przywitały nas metalowe figury rycerzy. Gdy patrzyłam z daleka, to myślałam, że to prawdziwi ludzie. Oglądaliśmy też ruiny zamku księcia Mieszka I. Potem mieliśmy lekcję historii. Tematem był chrzest Polski. Odgrywana była scenka chrztu. Później poszliśmy do sklepu z pamiątkami. Następnie wróciliśmy do Wierzonki. Było wspaniale!              
 

           Wreszcie udało się sfotografować Michała, który najczęściej ucieka przed obiektywem.

    Magda     

August Cieszkowski, rower i Magda

    Na rajdzie było przyjemnie. Trochę bolały mnie nogi od pedałowania. Jechaliśmy drogą obok pola kukurydzy. Gdy dojechaliśmy do Wierzenicy, to najpierw zjedliśmy zupę. Zwiedzaliśmy też kościół, ksiądz ciekawie o nim opowiadał. Były też zawody z nagrodami. Wszyscy zadowoleni wróciliśmy do domów.A wydarzyło się to 28 września.

Magda

Pieczony Ziemniak

        Dnia 8.10.2016r.  był Dzień Pieczonego Ziemniaka. Odbył się konkurs na najlepszą potrawę. Nasza klasa, a właściwie mama Kacpra przygotowała ciasta ziemniaczane: placek i babkę. Braliśmy też udział w zawodach. Zajęłam w nich drugie miejsce. Rozegrano także mecz piłki nożnej , w którym wzięli udział chętni uczniowie. Rodzice też uczestniczyli w zawodach. Tylko szkoda , że nie było ogniska. Lecz i tak Dzień Ziemniaka uważam za bardzo ciekawy.

                                              Wiktoria Nowak

 

 

Było super! Niesamowicie się grało w piłkę.

 

Dwóch panów grillowało i sprzedawało kiełbaski, uczniowie otrzymywali je za darmo.

 

W sali gimnastycznej stały z potrawami ładnie udekorowane stoły. W klasie obok panie sprzedawały przepyszne ciasta. Przy automacie porozstawiano stoliki do jedzenia i rozmawiania.Przybyło bardzo dużo ludzi. Było ekstra !

 

Jędrzej Antoł

 

 

 

W KINIE

"

    23.10.2015r. wybraliśmy się do kina Apollo w Poznaniu na „lekcję” związaną z tworzeniem filmów. Prelegent zaznajamiał nas z  różnymi tajemnicami produkcji filmowej; rodzajami planów, ich budowaniu, z trikami, montażem  filmu, cyklami produkcji, muzyką, charakteryzacją aktorów i wieloma innymi. Przed seansem mieliśmy jeszcze trochę czasu, więc poszliśmy do galerii Stary Browar na małe zakupy. W kinie mieliśmy okazję przeżyć dość osobliwą historię; tzw. czołówka startowała chyba dziesięć razy bo stale nie był to właściwy film. Ale w końcu się udało i  mogliśmy obejrzeć niezwykłe przygody młodego rodzeństwa, które wraz ze swoją mamą wprowadza się do starego domu, w którym zamieszkują dziwne stworzenia. Momentami było strasznie ale dobre siły zwyciężyły.

 Było super!

Oliwia K.

Dzień Edukacji Narodowej

14 października to święto wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły. Życzymy im wiele sukcesów w pracy.

Dzień Pieczonego Ziemniaka

10 października odbył się festyn rodzinny "Dzień Pieczonego Ziemniaka". Podczas festynu odbyła się degustacja pysznych potraw z ziemniaków. Mogliśmy też wraz z rodzicami wziać udział w konkurencjach sportowych.

Wybory do samorzadu szkolnego

1 października odbyły się wybory do samorzadu szkolnego. W tym dniu ubraliśmy się odświętnie, aby uczcić rangę wydarzenia. Po prezentacji kandydatów wypełniliśmy karty do głosowania i wrzuciliśmy je do urny. Gratulujemy zwycięzcom!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dzień Chłopca

W tym wyjatkowym dniu dziewczynki razem z pania złożyły chłopcom najlepsze życzenia. Każdy chłopiec otrzymał słodka niespodziankę. 

 

 

PASOWANIE NA UCZNIA

                                           

15 października był najważniejszym dla nas dniem w tym roku szkolnym. Oficjalnie po złożeniu ślubowania i ceremonii Pasowania na ucznia przez p. Dyrektor w obecności rodziców i zaproszonych gości zostaliśmy przyjęci do społeczności uczniowskiej. Zanim to jednak nastąpiło musieliśmy się trochę natrudzić. Wspólnie doskonaliliśmy program artystyczny, dekorowaliśmy swoja salę, dopasowywaliśmy birety i kokardy. Rodzice także się napracowali aby uroczystość miała ciekawą oprawę. Przygotowali dla nas pyszny poczęstunek oraz upominki. Fantastyczną niespodzianką był tort sponsorowany przez tatę Oliwii, p. Remigiusza. Palce lizać. Klasa IV wraz z wychowawczynią p. E. Błaszczyk obdarowała nas zakładkami do książek. Uroczystość była dla wszystkich bardzo podniosła i wzruszająca. 

                         

                        

                                

                                

                                  

                                       

LUBIĘ TEN DZIEŃ

   
    10 października, w sobotnie przedpołudnie w naszej szkole odbyło się Święto Pieczonego Ziemniaka. Rodzice przygotowali potrawy z ziemniaków, zupę borowikowa, sałatki, upiekli pyszne placki, i nie tylko. Szkoła w jesiennej aurze zaskakiwała swoimi dekoracjami. W tym dniu nie mogło zabraknać rywalizacji sportowej. Były różne konkurencje, w których brali udział uczniowie ale również całe rodziny. Pod koniec zrobiliśmy ognisko z kiełbaskami. W konkursie wiedzy o ziemniaku zdobyłam 1. miejsce i w nagrodę otrzymałam czekoladę. Było super!
Oliwia K.

ZDROWO NA SPORTOWO

 
    W ramach projektu "Zdrowo na sportowo" 22 września uczniowie klas IV- VI pod opieką pań Marii Maciołek i Hanny Minginowicz, uczestniczyli w zajęciach na kręgielni i pływalni. Zajęcia były bardzo intensywne, atrakcyjne i wesołe. Wszyscy byli bardzo zadowoleni. Panowała przyjazna atmosfera. Szkoda tylko, że w tym wyjeździe nie brała udziału moja koleżanka z klasy. Było super, i chciałabym żeby takich wyjazdów było więcej!
Oliwia K

KWIATY I ŻYCZENIA

 
       14.10.2015r. w naszej szkole odbyły się uroczystości związane z Dniem Edukacji Narodowej. Tradycyjnie wszyscy ubrani byli na galowo. Mieliśmy kwiaty i serdeczne życzenia dla wychowawców i nauczycieli. Od rana odbywały się  zajęcia uczniów z wychowawcami. Później była akademia, w której występowało wielu uczniów. Było super!
Oliwia K.

NASZA NAGRODA

"Go 4 Robot w naszej szkole"        KLIKNIJ w ZDJĘCIE
 
        13.10.2015r. naszą szkołę odwiedzło dwóch chłopaków z Politechniki reprezentujacych (chyba tak to mogę powiedzieć?) "Go 4 Robot". Była to nagroda za uczestnictwo w festynie ekologicznym Eko-Babie Lato i zajęcie tam 1. miejsca. Cała zabawa polegała na skonstruowaniu robota z wielu plastikowych elementów, kabli i elektronicznych czujników, które mieliśmy do dyspozycji. Pomocna była nam instrukcja wyświetlana na monitorze komputera ale również chłopacy.  Byliśmy podzieleni na grupy. Ja byłam z Natalią i Julitą. Kiedy już powstały roboty trzeba było je zaprogramować i nadać im imiona. Nasz robot nazywał się Skrzydlak, ponieważ domontowaliśmy mu skrzydła. Wszystkie roboty brały udział w zawodach. Pierwsze zawody polegały na tym, aby wypchnąć przeciwnika z pola bitwy. Kolejna konkurencja to wyścigi robotów. Pod koniec dostaliśmy dyplomy. Bawiliśmy się wspaniale, nie brak było uśmiechów na twarzy. Było super!
Oliwia K.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

                                 
Tego dnia uczestniczyliśmy w uroczystej akademii. Dziękowaliśmy nauczycielom za trud włożony w nasze wychowanie oraz składaliśmy życzenia pracownikom obsługi.

                    

JESIENNE KORALE

                                                        

Aby nasza klasa była piękna i kolorowa wykonaliśmy z jarzębiny, dzikiej róży i głogu piękne korale. Praca z igłą i nitką nie należała do najłatwiejszych.

                                

NASZA GAZETKA

Przed naszą salą mamy swoją gazetkę, o którą dbamy.

                       

WYBORY DO SAMORZADU UCZNIOWSKIEGO

                                                           

Po raz pierwszy mogliśmy brać czynny udział w wyborach. W ubiegłym roku byliśmy tylko obserwatorami. Trochę kłopotu sprawiało niektórym z nas złożenie podpisu, ale z wyborem kandydata do RSU nie było już problemu. Kolejne wybory już za rok.

                     

                        

ZAJĘCIA WYRÓWNYWANIA WIEDZY

Kilkoro z nas uczęszcza na zajęcia wyrównywania wiedzy. Warto korzystać z tej oferty, aby poprawić się w nauce.
                    

BIBLIOTEKA

                                                      

29 września odbyło się pierwsze spotkanie z panią bibliotekarką, która opowiedziała nam wspaniałą bajkę. Zachęciła nas do regularnego korzystania z biblioteki oraz dbania o książki. Mamy już wyznaczony dzień na wypożyczanie - będzie to wtorek.

                     
 
                            

                       

ĆWICZENIA ŚRÓDLEKCYJNE

Od września wykonujemy w czasie zajęć w ramach programu ,,Zdrowo to sportowo" ćwiczenia Dennisona. Wzorcowy pokaz zaprezentowała nam pani pedagog.

                    

,,CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM" - WRZESIEŃ

                                                            

W ramach akcji ,,Cała Polska czyta dzieciom" literaturę dziecięcą - ,,Pan Kuleczka" czytała mama Bartka p. M. Bocheńska. Główni bohaterowie książki bardzo przypadli dzieciom do gustu. Następne spotkanie już wkrótce.

                      

WYCIECZKA DO PARKU ORIENTACJI PRZESTRZENNEJ W OWIŃSKACH

                                

24 września wraz z klasami II i III wybraliśmy się na wspólną wycieczkę do Owińsk. Podczas spaceru po parku przewodnik opowiadał nam o poznawaniu świata poprzez zmysły. Następnie świetnie bawiliśmy się na fantastycznym placu zabaw. W drodze powrotnej część z nas wyczerpana zabawą na świeżym powietrzu usnęła w autokarze. Wszystkim bardzo się podobało.

                      

                   

                      

                      

                  

                     

                        

KONKURS EKO - ZABAWKA

We wrześniu wzięliśmy udział w szkolnych eliminacjach konkursu Eko-zabawka. Pięć najciekawszych prac zostało wytypowanych do konkursu gminnego. Tym razem niestety nie udało nam się wygrać. Pomimo tego wszyscy uczestnicy otrzymali dyplom za udział w konkursie oraz nagrodę pocieszenia. 

                         

                       

                       

                          

                         

SPRZĄTANIE ŚWIATA

                                          

22 września zaopatrzeni w worki i rękawice wybraliśmy się cała klasa na porzadkowanie terenu wokoło szkoły. Podzieleni na grupy co rusz sprawdzaliśmy kto zebrał więcej śmieci. 

                       

SPOTKANIE ZE STRAŻNIKIEM MIEJSKIM

                  

Spotkanie było poświęcone bezpieczeństwu. Strażnik poinformował nas jak mamy zachować się w chwili zagrożenia oraz jak uchronić się przed niebezpiecznymi sytuacjami. W prezencie otrzymaliśmy piękne odblaski. Dla poprawy bezpieczeństwa przywiesiliśmy je do swoich plecaków.

                    

                       

OWOCE I WARZYWA W SZKOLE

                             

W tym roku ponownie uczestniczymy w programie ,,Owoce w szkole". Uczymy się jak można zdrowo odżywiać się. 

                                       

                                              

WITAMY PO WAKACJACH

                    

Z poczatkiem roku szkolnego czekały na nas same niespodzianki. Zmieniliśmy salę na nowa, wyposażona w rzutnik. Dołaczyli do nas nowi koledzy i nowe koleżanki. Staliśmy się najliczniejsza klasa w naszej szkole. Jest nas aż dziewiętnaścioro.
                                             

"EKO-EMOCJE" czyli EKO-CIUSZEK W Swarzędzu

            12. 09. 2015 r. w Swarzędzu odbył się konkurs "Ekociuszek". Brało w nim udział wiele szkół, więc miałyśmy rywali. Ja i moje koleżanki, Natalia S.z kl. 6, oraz Lidia K. Julita K. kl. 5 i Julia P. z kl. 4, występowałyśmy przebrane za Japonki. Stroje wykonane były z szarego papieru w technice origamii. Pomysłowe sukienki uzupełniała odpowiednia fryzyra, makijaż, torebeczka oraz wachlarz ( zdjęcie powyżej). Przed wyjściem na scenę była niesamowita trema. Ale udało się i zajęliśmy pierwsze miejsce razem ze Szkołą Podstawową nr 1 w Swarzędzu. Było super a na dodatek jeszcze czeka nas fajna nagroda- WYCIECZKA!
Oliwia K.

„ Akrobacje w parku linowym"

 

 

         2 października br. razem z koleżankami i kolegami  z klas IV, V i VI, pod opieką pani Ewy Błaszczyk i Genowefy Springer, wybrali się po lekcjach do parku linowego w Kobylnicy. Nasza atrakcja rozpoczęła się o godz. 15.30. krótkim szkoleniem, założeniem odpowiednich lin, kasków i „uprzęży”. Trasa nie była łatwa. Strach oblatywał mnie na każdym kroku. Było wysoko, chwiejnie ale też atrakcyjnie. Po przejściu wszystkich przeszkód zmęczeni i pełni wrażeń  powróciliśmy do domu. Z wycieczki wróciłam zadowolona.

Natalia S.

  

 

    W Parku Linowym świetnie się bawiliśmy ale nie było łatwo. Na rozgrzewkę musieliśmy pokonać wcale nie taką łatwą trasę ale później było jeszcze trudniej-łącznie z tzw. "tyrolką". Było tam bardzo wysoko a pani instruktor zjechała głową w dół. To było niesamowite!

Oliwia K.

LISTOPADOWE LISTY

NASZ UDZIAŁ W OBCHODACH ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

   11 listopada Kacper i Michał weszli w skład szkolnej delegacji uczestniczącej w gminnych uroczystościach w Swarzędzu.

 

    Również 11 listopada Wiktoria przed kościołem w Wierzenicy , a Mariusz przed kaplica w Karłowicach przypinali wchodzącym na Mszę św. rozetki.

      

   

     Natomiast 12 listopada podczas uroczystego apelu Wiktoria i Mariusz byli narratorami. Uczniowie każdej klasy śpiewali patriotyczną piosenkę,  my wykonaliśmy ,,Pierwszą kadrową". Mieliśmy, podając sobie kolejno, pokazywać reprodukcję przedstawiającą wymarsz Pierwszej Kadrowej z Oleandrów , ale trochę się pogubiliśmy.

ROGALE

13 listopada sprzedawaliśmy jako członkowie Szkolnego Koła Caritas rogale zamówione przez Caritas. Zaangażowani byliśmy prawie wszyscy, Julita, Lidka i Wiktoria wręczały słodkie wypieki, a Ernest i Mariusz liczyli pieniądze.

NASZ UDZIAŁ W OBCHODACH 110 - LECIA

Znaczące role Wiktorii i Mariusza jako kronikarzy dziejów szkoły.

Brawurowo zagrana przez Ernesta postać niemieckiego nauczyciela w scence ,,Nauka podczas okupacji".

Kacper jako wykonawca kilku ról w pantomimicznych etiudach: ,,Nauka podczas okupacji", ,,Akcja przeciwstonkowa" i ,,Na budowie".

A CO W PAŹDZIERNIKU?

          Wybory do Rady Samorządu Szkolnego

        W czwartek dnia 01.10.2015 r.  odbyły się one.

        Klasy od IV do VI wytypowały swoich reprezentantów, my: Wiktorię, Mariusza i niżej podpisanego. Najpierw wszyscy  przedstawili swoje pomysły i obietnice wyborcze. Wśród propozycji pojawiały się takie hasła jak, np. zakaz zadań domowych na weekendy, zakaz odpytywania w dniu urodzin i imienin, wstawienie do budynku szkoły automatu z napojami  czy też poniedziałki bez kartkówek. Głosowali uczniowie każdej klasy, nie wliczając dzieci z zerówki, które bacznie przyglądały się całemu wydarzeniu.  

 

        Ostatecznie w wyborach zwyciężyli:

  • Marcin Jaremko z klasy VI,
  • Julia Panek klasy IV,
  • Wiktoria Nowak z NASZEJ KLASY!!!

      Wygranym, a szczególnie naszej reprezentantce serdecznie gratuluję i życzę powodzenia w realizacji celów!

                                                               Kacper Widerowski

 

            Dzień Pieczonego Ziemniaka

 

10.10.2015r. w naszej szkole odbył się festyn rodzinny pt. ,,Dzień Pieczonego Ziemniaka’’ na cześć tego pysznego warzywa. Podczas festynu chętnie nabywano potrawy z ziemniaka, czyli smaczne zupy i placki. Każdy zaś uczeń otrzymywał, po okazaniu bonu, kiełbaskę z grilla i miseczkę zupy. Można było również wziąć udział w zawodach oraz spróbować swoich sił podczas konkursu wiedzy o ziemniaku.

My udzielaliśmy się szczególnie w przeciąganiu liny, którą to konkurencję prowadziła nasza Pani oraz w biegu z przeszkodami.  Nagrodami były skakanki i lampy USB. Chłopcy z naszej klasy: Mariusz i Jędrek otrzymali też odpowiedzialne zadanie – pilnowanie sprzętu nagłaśniającego.

 

Kacper Widerowski

 

Dzień Edukacji Narodowej

 

       14.10.2015 r.w naszej szkole i klasie obchodziliśmy Dzień Nauczyciela , czyli  inaczej Dzień Edukacji Narodowej. Przyszliśmy do szkoły trochę później . Najpierw była akademia ,potem wszyscy zebrali się w swoich klasach i mieli spotkania z wychowawcą. My, czyli klasa V, przyszliśmy do naszej sali i składaliśmy Pani życzenia i wręczaliśmy kwiatki, potem robiliśmy okolicznościową gazetkę. Następnie przepisywaliśmy teksty na stronę internetową . A na końcu Pani zaproponowała zabawę w ,,Co tu się zmieniło?”  Było dużo pozytywnych emocji.                       

 

                                                                                        Ernest Biniak

 

Kino Apollo

     Dnia 23 października w piątek pojechaliśmy do Poznania do kina Apollo na film pt. ,,Kronika Spiderwick’’. Ten film był pod względem intensywności przeżyć aktorów i widzów podobny do zeszłorocznego, ale jeszcze bardziej fascynujący. Opowiadał o mamie i trójce dzieci. Zamieszkali w starym domu, w którym wcześniej żyła ich ciocia i jej tata, czyli dziadek. On to napisał książkę o różnych potworach świata. Jednymi z nich były gobliny, które chciały zdobyć tę księgę, żeby wszystkich zniszczyć. Jednak cała historia skończyła się dobrze. Po seansie mieliśmy spacer przez Stare Miasto, m.in. Stary Rynek. Bardzo mi się ten wyjazd podobał i chciałbym pojechać na takich jeszcze kilka. Z mojej strony na razie wszystko.               

Mariusz W.

WRZESIEŃ W PIĄTEJ KLASIE !

I JUŻ PO WAKACJACH! 

Jesteśmy w kl. V. Zmieniliśmy się i... staliśmy współgospodarzami sali nr 8.

 

Wybraliśmy nowy klasowy samorząd, są w nim: Jędrek, Ernest i Michał.

Uczestniczyliśmy też w kilku akcjach. Oto pierwsza:

1.SPRZĄTANIE ŚWIATA

KTO ZBIERA ŚMIECI, TEN NIE ŚMIECI!    

A kto najwięcej ich zebrał? Oczywiście, nasz niezawodny Ernest! Mistrz w wyszukiwaniu  wszelakich odpadów podrzucanych do lasu przez bałaganiarzy. Jak rok temu, tak i teraz był najlepszy. Dzielnie mu pomagali Kacper i  Łukasz. Zebrali 6 worków, porządkując

 leśne zbocze w okolicach Ludwikowa. A wszystko to podczas akcji ,,Sprzątanie

świata"  22 września 2015 roku.

***

 

 Rozdzielaliśmy  się, aby zebrać jak najwięcej śmieci. Sprzątaliśmy kawałek Puszczy Zielonki dokładniej okolice drogi do Ludwikowa. Nazbieraliśmy ogólnie 10-12 worków śmieci. Na słodki poczęstunek, czyli wafelek i soczek. Było miło .   

Ernest Biniak

 

Nasza grupa, w której opiekunami były panie Małgorzata Zawilska i Hanna Minginowicz, sprzątając śmieci trochę się pogubiła, lecz po drodze znaleźliśmy całą stertę części od samochodu. Mieliśmy ponad sześć worków. Potem pani Zawilska spojrzała na nawigację i w końcu dotarliśmy na ścieżkę, która prowadzi do Ludwikowa. Wreszcie dotarliśmy na miejsce, gdzie czekały na nas ufundowane przez pana Leśniczego soczki oraz wafelki. Bardzo mi się podobało to wyjście .

                                                                                   Wiktoria Nowak

 

NA BASENIE I KRĘGLACH

 

ROWEROWA WYCIECZKA DO MORELOWEGO SADU POD SKOKAMI

 

                                           Dnia 28.09.2015 roku

 

      Była godzina 830, jak rozpoczęła się wycieczka rowerowa do Potrzanowa. Kiedy ruszyliśmy spod szkoły, zastanawialiśmy się, jak to będzie. Jechaliśmy około 4 godzin. Ponieważ robiliśmy przerwy. Na miejscu wszyscy trochę nerwowo dobieraliśmy współlokatorów i pokoje. Ja miałam pokój z Wiktorią i Julitą. Było bardzo miło. Zjedliśmy przepyszny obiad. I bawiliśmy się w podchody. Wieczorem mieliśmy ognisko.

   Po kolacji i zabawie wszyscy poszliśmy spać:)

A kiedy rano się  obudziłam,  to Wiktoria i Julita już nie spały, natomiast Natalia i Oliwka hałasowały na korytarzu. Ernest chciał rano wstać i wysmarować nas pastą. Lecz całe szczęście rozmyślił się. Od razu po śniadaniu wyjechaliśmy stamtąd. Szkoda, chętnie zostałabym dłużej. Z wielu powodów, lecz przede wszystkim dlatego że podobało mi się takie spędzanie całego dnia pośród zabaw, w ciszy spokoju.                                                                                                      

 

                                                               Lidia Kraska

 

                          

 

 

 

NOC NAUKOWCÓW czyli z wizytą w Politechnice Poznańskiej

        

  Dnia 26.09.2014r odbył się wyjazd na Noc Naukowców. Pełni ciekawości ruszyliśmy na miejsce. Dowiedzieliśmy się wiele ciekawych informacji np. o grawitacji, polach elektrycznych różnych materiałów oraz historii Unii Europejskiej. Był tam sklepik, w którym można było kupić bransoletki świecące w ciemności oraz koszulki z logo imprezy. Było tam jeszcze wiele innych ciekawych atrakcji. Bardzo nam się tam podobało i chcielibyśmy jeszcze raz tam pojechać.

Marcin J. i Jakub M.

DUŻA PRZERWA W POKOJU NAUCZYCIELSKIM

Tak zatytułowany został program artystyczny dedykowany wszystkim pracownikom naszej szkoły  obchodzącym swoje święto 14 października.

DZIEŃ NAUCZYCIELA DZIŚ

      14  października w naszej szkole świętowaliśmy Dzień  Nauczyciela. Najpierw spotkaliśmy się z naszą wychowawczynią , p. Marią Maciołek. Składaliśmy życzenia i wręczaliśmy kwiaty. Potem rozmawialiśmy i przygotowaliśmy nową  gazetkę z okazji szkolnego święta. Następnie wszyscy  uczniowie spotkali  się w sali gimnastycznej na występie klas II –IV. Nasza Wiktoria była jedną z prowadzących. Myślę, że nasz wspólny występ, a zwłaszcza rap ,,Szkoła to twój drugi dom”, wszystkim się  podobał.  Swój dzień w szkole uczniowie od ,,0” do VI skończyli o tej samej godzinie, czyli 1035. Huraaa!

 

Ernest

 

          

NASZYM NAUCZYCIELOM

dzien-matki-kwiaty_18997982.jpg - 96.76 KB

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej

wszystkim Nauczycielom i Pracownikom Szkoły 

składamy najserdeczniejsze życzenia: 

wielu sukcesów zawodowych, zdrowia, wytrwałości,

pogody ducha oraz wszelkiej pomyślności."Bądźcie przyjaciółmi naszych dzieci.

Bo tylko przyjaciele budują trwale, mądrze i na lata."Rada Rodziców

ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ

W podzięce za trud włożony w naszą edukację, wszystkim nauczycielom samych radości oraz sukcesów w pracy i życiu osobistym życzy klasa 6.

C.K.

     Nasze wspólne święto to dzień wolny od zajęć lekcyjnych. Uczciliśmy je ogólnoszkolną akademią. Zuzia z Dominikiem zabawili nas swoim występem.

WYBORY DO RSU

do SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO .

już za nami.

Naszym przedstawicielem został Kacper M..

 

SPRZĄTANIE ŚWIATA

26 września,jak co roku braliśmy udział w akcji SPRZĄTANIA ŚWIATA. Nasza klasa, podzielona na dwie grupy rowerową i pieszą porządkowała ścieżki Puszczy Zielonka. Warto dbać o najbliższe środowisko. W nagrodę pan leśniczy przygotował nam słodki poczęstunek.

DJ.G

SAŁATKA OWOCOWA

Dzisiaj był bardzo "smaczny" dzień... Do szkoły przynieśliśmy różne owoce, miseczki, talerzyki i noże. Dobraliśmy się w grupy i do dzieła... Po pół godzinie każda grupa miała przygotowaną  pyszną sałatkę owocową. Zabraliśmy się za próbowanie naszych sałatek. Były pyszne....Tongue Out

 

 

BEZPIECZEŃSTWO W DRODZE DO SZKOŁY

Ostatnio na zajęciach omawialiśmy jak bezpiecznie poruszać się na drodze. Byliśmy na wycieczce i oglądaliśmy znaki drogowe oraz oznaczenia na jezdni. Po powrocie do klasy każdy z nas przygotował znak drogowy jaki zauważył w drodze do szkoły.

Oto nasze prace:

NASZ WSPÓLNY PLAKAT

                   

       23 września robiliśmy plakat pt. ,,Języki  zbliżają ludzi”. W ten sposób włączyliśmy się w obchody Międzynarodowego Dnia Języków Obcych. Cała klasa wzięła się do pracy, nie minęło 40 minut, jak skończyliśmy. Dumni ze swego dzieła, zawiesiliśmy je na naszej klasowej gazetce.

Ernest

WIKTORIA W RADZIE

         

           25 września odbyły się wybory  do parlamentu szkolnego  (samorządu uczniowskiego ). Wszyscy uczniowie klas  I – VI mieli prawo głosu . A oto zwycięzcy : miejsce 1. Marcin z klasy 5.- uzyskał 25 głosów i jest przewodniczącym RSU, miejsce 2. Kacper  z klasy 6 –uzyskał 23 głosy i jest I zastępcą przewodniczącego , 

miejsce 3. - Wiktoria Nowak z naszej klasy –uzyskała 18 

i będzie II zastępcą  przewodniczącego .

Gratulujemy Wiktorio i powodzenia w ,,samorządowaniu”

dla dobra szkoły oraz  nas uczniów.

Ernest

 

 

WYCIECZKA DO WARSZAWY

                                                                                                                                                                                                                                Czerwiec tego roku, rozstrzygnięcie  konkursu międzyklasowego na „Naj-klasę”, nagroda dla klasy trzeciej ufundowana przez Radę Rodziców, obietnica wycieczki, i …

 (Zdjęcie pozyskano ze strony internetowej Sejmu)

DYSKOTEKA W KOBYLNICY

        17 października zaprzyjaźniona Rada Uczniowska z Kobylnicy zaprosiła nas na dyskotekę. Pod opieką pani Zawilskiej i pana Sobiecha pojechaliśmy do Remizy Strażackiej w Kobylnicy, gdzie odbywała się zabawa.  Gdy dotarliśmy na miejsce dyskoteka już trwała. Było bardzo dużo osób. Wszyscy świetnie się bawili. Musieliśmy szybko nadrabiać stracony czas, więc puściliśmy się w taneczne pląsy. Najwięcej tańczył: Kuba K. i dość nieoczekiwane Sylwek. Niestety nie byliśmy do końca, ponieważ musieliśmy zdążyć na autobus. Chętnie wybrałbym się na taką dyskotekę ponownie i bardzo dziękuję za zaproszenie.

Bartek kl. 4

 

 

 

      Na dyskotece w Kobylnicy najbardziej podobał mi się nastrój jaki tam panował. Było bardzo kolorowo, za sprawą świateł. Bawiliśmy się tak świetnie, że nikt z nas, oprócz opiekunów, nie zwracał uwagi na to, że trzeba już wracać do domu. Szkoda,że musieliśmy wcześniej niż pozostali, opuścić parkiet  i udać się na przystanek autobusowy.

Oliwia Kraska kl.4

 

 

 

                                          

NASZE WSPÓLNE ŚWIĘTO

 

           Uśmiechy, podziękowania, życzenia…Ciepłe spojrzenia, dobre słowa i gesty. Tak obchodzono w naszej szkole święto pracowników oświaty. Przybyli rodzice, zapachniało i roztęczowiło się kwiatami.

SZKOLENIE SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

        W środę 9 października br. przybyli do naszej szkoły przedstawiciele trzech szkół podstawowych na szkolenie Rad Uczniowskich. Najliczniej reprezentowana była Szkoła Podstawowa nr 1, pozostałe czyli SP4 i SP Kobylnica oraz nasza, w sile około 5 osób.  Niebawem relacje uczestników.

 

    

        Po raz pierwszy w naszej szkole odbyło się szkolenie dla Samorządów Uczniowskich.  Pan, który prowadził zajęcia mówił jakie mamy prawa i obowiązki. Wykonywaliśmy szereg różnych ćwiczeń (rysunkowych, scenek sytuacyjnych, pantomimicznych) przygotowujących nas do pełnienia funkcji , szczególnie umiejętności współpracy. Przedstawialiśmy nasze samorządy ich strukturę i sposób działania. Dzieliliśmy się m.in. uwagami na temat cech charakteru dobrego lidera-przewodniczącego, kolegi czy opiekuna. Planowaliśmy pracę samorządu ustalając kalendarz działań. 

      Na tych zajęciach świetnie się bawiłem i chciałbym aby było więcej takich zajęć.

 Marcin Jaremko kl. IV

 

PO WYBORACH

RADA UCZNIOWSKA SZKOŁY

NA ROK SZKOLNY 2013/2014:

Wiktoria Nowak KL. III - PRZEWODNICZĄCA

Marcin Jaremko kl.IV - Z-CA PRZEWODNICZĄCEGO

Marta Maćkowiak kl. V - CZŁONEK

Mateusz Rais kl. V - CZŁONEK

Ernest Biniak kl. III - CZŁONEK

 

 

 

DZIEŃ ZIEMNIAKA

  

     Piękna, złota polska jesień przywitała uczestników Dnia Pieczonego  Ziemniaka zorganizowa- nego przez Radę Rodziców 5 października, w sobotnie przed- i popołudnie.

Projekt wart 6000 jest nasz!

Nasz projekt zwyciężył w II edycji programu 

„Niebieskie granty Volkswagen Poznań” 

    Otrzymaliśmy 6000 zł na jego realizację.  ,,Zielony szlak prowadzi nas". Wniosek, który przygotowały panie: Ewa Błaszczyk i Maria Maciołek, wzbudził szczególne zainteresowanie organizatorów konkursu, tzn. koncernu samochodowego Volkswagen Poznań, który jest inicjatorem i sponsorem wielu przedsięwzięć. Jedno z nich to właśnie program ,,Niebieskie granty", zwracajacy uwagę na ochronę środowiska. Komisja konkursowa, mówiac o tym, co wyróżnia nasza prace, wskazywała na  duże zaangażowanie w przygotowanie oraz realizację przedsięwzięcia rodziców uczniów naszej szkoły, którzy jednocześnie są pracownikami spółki Volkswagen Poznań.

   Pani dyrektor, Ewa Idziak, odbierając na uroczystej gali, jaka odbyła się w siedzibie spółki Volkswagen, symboliczny czek na 6000, dumna ze zwycięstwa, dziękowała właśnie rodzicom za tak owocną dotychczasową współpracę, która zapowiada wspaniałe efekty w kolejnych  realizacji projektu. 

  ,,Zielony szlak prowadzi nas", bo taka nosi nazwę, to projekt ekologiczny, ukazuje on możliwości wykorzystania naturalnych walorów przyrodniczych Parku Krajobrazowego Puszcza Zielonka w nauczaniu oraz  propaguje  aktywną edukację na świeżym powietrzu. Wymienione cele ma osiągać poprzez przeprowadzanie rowerowych zajęć terenowych, których adresaci to przede wszystkim uczniowie naszej szkoły. Dzięki grantowi koncernu Volkswagen Poznań utworzymy przy szkole bazę rowerowa.  Pomysłodawcy chcą też zachęcić okoliczne placówki oświatowe do wykorzystania piękna i bliskości Puszczy Zielonki w celu kształtowania postaw ekologicznych wśród  dzieci i młodzieży. Przewidują wypożyczanie rowerów i opiekę przewodnika dla grup przybywających ze szkół podstawowych gminy Swarzędz oraz sąsiednich miejscowości.  

 

Zatem rozpoczynamy  niebieskograntowa przygodę, a zielony szlak poprowadzi nas!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Próbna ewakuacja

Ku zaskoczeniu uczniów i nauczycieli w dzisiejszym dniu mieliśmy próbny alarm przeciwpożarowy, który pozwolił nam przećwiczyć ewakuację szkoły. Przy tej okazji strażacy wyjaśnili dzieciom, na co zwrócić szczególną uwagę i jak prawidłowo zachować się, gdyby w szkole wybuchł pożar.

      

Nasz udział w X Wielkopolskim Rajdzie

 Nasz udział w X Wielkopolskim Rajdzie
,,Wielcy Wielkopolanie - generał Jan Henryk Dąbrowski"

     W niedzielę 21 października grupa uczniów z naszej szkoły pod opieką pań: Ewy Błaszczyk i Genowefy Springer uczestniczyła w rajdzie zorganizowanym przez PTTK Łaziki. Rozpoczynała go autokarowa wyprawa............
    

Dni Papieskie

Dni Papieskie

W naszej szkole uczciliśmy je na godzinach wychowawczych, przygotowując gazetki klasowe i szkolną, a przede wszystkim uroczystym programem artystycznym autorstwa pani Genowefy Springer zaprezentowanym 18..........

 

Spotkanie z Melpomeną w X Muzie

Spotkanie z Melpomeną w X Muzie

Dnia 15 października 2012 roku uczniowie klas III, IV, V i VI uczestniczyli w widowisku teatralnym pod tytułem „Legendy polskie” w reżyserii Michała Białeckiego. Spektakl odbył się w..........

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej

„Praca wychowawcy to praca niełatwa, bo często leniwa i krnąbrna jest dziatwa. Kocha ona figle i chętnie się czubi, lecz stroni od książki, uczyć się nie lubi. Trzeba dużo zdrowia, dużo czasu stracić, aby umysł ucznia rozwinąć, wzbogacić. Który, gdy dorośnie, dopiero zrozumie, jak w życiu jest ciężko, gdy się mało umie”

     Piątkowe obchody Dnia Edukacji Narodowej zgromadziły..............

Wycieczka z konkursu EKO

Wycieczka z konkursu EKO

W ramach nagrody w konkursie EKO, dzieci.........

Smaczna tradycja – Dzień Ziemniaka

Smaczna tradycja – Dzień Ziemniaka

Jest w naszej szkole bardzo smaczna tradycja - rokrocznie w październiku obchodzimy Dzień Ziemniaka. Kolory i zapachy, które królują wtedy w salach i na korytarzach, aż trudno opisać. Każda klasa prezentuje swoje....

 

Jesień u Augusta Cieszkowskiego

Jesień u Augusta Cieszkowskiego

Panie Ewa Błaszczyk i Genowefa Springer, opiekunki kół przyrodniczo – fotograficznego i regionalnego po raz kolejny zaproponowały zajęcia w plenerze. Tym razem był to rajd rowerowy. Miał miejsce 29 września. Zgromadził 14..........

Noc naukowców

Noc naukowców

28 września uczniowie klasy VI  pod opieką pani Ewy Błaszczyk i pani Genowefy Springer  uczestniczyli  w Nocy Naukowców, imprezie popularno-naukowej i rozrywkowej. Organizowana jest ona tuż.......

 

Teatralny poranek – 24.09

Teatralny poranek – 24.09

„Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie” – przekonywał nas dziś od rana mały Jaś. Kim jest ten chłopiec? To bohater przedstawienia pt. „Jaś i Cyrk Lisa Urwisa”, które wystawili dla nas aktorzy z..................

 

Akcja ,,Sprzątanie świata”

Akcja ,,Sprzątanie świata”

21 września całą szkołą włączyliśmy się w tę ogólnoświatową akcję, uświadamiającą uczniom konieczność troski o  Ziemię, o jej czystość. W tym roku przebiegała ona pod hasłem............

 

KLUB ROZWOJU OSOBOWOŚCI

   

 

   W sobotę 21 września  zainaugurowaliśmy cykl ,,Spotkania z Muzą”.  Skierowany jest on do wszystkich uczniów naszej szkoły.

Na rykowisku

Na rykowisku

19 września uczniowie biorący udział w zajęciach kółka przyrodniczego, fotograficznego i regionalnego mieli okazję uczestniczyć w nietypowej akcji. Wraz z opiekunami - p. Błaszczyk, p. Springer...............